Tomáš Horák

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: O sportu

Porovnání mobilních aplikací pro běžce

Autor: Tomáš Horák

01.05.2014 11:30

Obě aplikace jsou v angličtině a v základním nastavení počítají v mílích a librách, tyto hodnoty však lze v Nike+ Running i Run Keeper snadno změnit na nám známé kilometry a kilogramy.

Vizualizace trasy

Obě aplikace dokáží několika způsoby graficky znázornit absolvovanou trasu. Pro vykreslení samotné cesty využívají aplikace mapy od Google, které jsou k dispozici jak v satelitním režimu, tak běžném režimu. Pouze Nike+ Running však umí do mapy přidat „tempo“, kterým běžíme (viz. níže).

 Vizualizace trasy v Nike+ Running

 Vizualizace trasy v Run Keeper

 

 Obě aplikace rovněž umí vizualizovat vlastnosti terénu (jeho vlnitost) a tempo v jednotlivých částech běhu. V čem se však tyto „appky“ liší je podání těchto informací a jde vidět, že firma Nike na vývoji své aplikace nešetřila. Možnosti filtrování (tempo v daném bodu, tempo při daném stoupání apod.) umožňují sice obě aplikace, v Nike+ Running jsou však tyto údaje podávány více „sexy“ způsobem, však posuďte sami na přiložených obrázcích.

Jak jsem se již zmiňoval, Keep Runner nabízí některé funkce pouze v placeném režimu, konkrétně se jedná o souhrnné statistiky trvání běhu a spálených kalorií (např. kolik kalorií jsem spálil v uplynulých 3 měsících. V Nike+ Running jsou všechny tyto údaje zdarma

Co říká váš mobil?

V případě uživatelského rozhraní a funkčnosti u mne vyhrává Nike+ Running. Co na obě aplikace říká můj mobil? Nike+ Running si vyžádá v porovnání s Keep Runnerem polovinu operační paměti a výrazně méně tak zatěžuje celý mobil. To se hodí zejména v případě, kdy máte kromě aplikace puštěno i přehrávání muziky, či máte mobilní telefon s malou operační pamětí.

Sečteno a podtrženo, v mém případě vítězí na celé čáře Nike+ Running, i když Run Keeper mu zdatně sekunduje. Investici za placenou verzi Run Keeper lze pojmout jako investici, za kterou získáte o trochu méně uživatelsky příjemnou aplikaci, ve které na vás však nebudou „číhat“ pobídky na nákup sportovního oblečení od Nike.Diskuze

Tomáš Horák

Sportovec, čtivec, psavec...
Foto
Oblíbenost autora: -

O autorovi

Sportovec, čtivec, psavec...

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031